LYS-5

LYS5

LYS-5

LYS-5 sınavında yaklaşık 30.000 öğrenci yarışmaktadır. Hedeflenen üniversite ve bölüm ne olursa olsun bunun bir yarış olduğu unutulmamalıdır. Bu yarışta en üst dilimde yer alabilmek için alınacak kararlar ve yapılacak dershane tercihi etkili olacaktır. ODTÜ, Bilkent (burslu), Boğaziçi ve Hacettepe gibi üniversiteleri kazanabilmek için yapılacak çalışmalar tek başına yeterli olmayacaktır. Eğitim alınan dershane ve bireyin dışındaki faktörler de hedefe ulaşmak için belirleyici olacaktır.

Image

Bu faktörler;

  • Doğru yayın
  • Doğru sistem
  • Doğru grup
  • Doğru öğretmen kadrosudur

Bireyin inisiyatifi dışındaki bu faktörlerden biri ya da birkaçı eksik olursa sınava doğru hazırlanılmamış olur.


Neden YDS Academy?

* YDS Academy, öğrencilerine yukarıda sayılan faktörlerin tamamını bir arada sunabilen tek kurum olarak onları ilk 1000’e hazırlamaktadır.

Doğru yayın;

*YDS Academy öğrencileri, YDS Publishing tarafından özel olarak oluşturulan setlerle LYS-5 sınavına hazırlanırlar. Bu setler; 8 kitap, 300 yaprak test, 16 adet mini deneme sınavı ve 24 adet deneme sınavından oluşur. Öğrencilerimiz LYS-5 sınavına bu setlerle mükemmel bir şekilde hazırlanır.

Doğru Sistem;

* Öğrencilerimiz sınavlara; öğrencilerin sınırsız etütle tembelleştirildiği “Edilgen Öğrenci” mantığı yerine sıkı öğrenci takibinin olduğu, öğrencinin masa başında verimli zaman geçirdiği “Etkin Öğrenci” mantığı ile hazırlanmaktadır. Yapılan kurum içi deneme sınavları dışında YDS Publishing tarafından organize edilen Türkiye geneli deneme sınavları (LYS-5 ve YGS) ile öğrenciler gerçeğe yakın bir sınav sonucu ile karşılaşır.

Doğru Grup;

* YDS Academy’de seviye gurupları oluşturulmaktadır. Tüm dersleri içeren düzey belirleme sınavları sayesinde yıl içinde öğrencinin kendi düzeyindeki sınıflarda yer alması sağlanır. “Hiçbir öğrenci öğreneceği konunun tamamını öğretmeninden öğrenemez; aynı zamanda öğrenciler de birbirlerine öğretirler,” ilkesi gereği öğrencinin içinde bulunduğu grubun kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle YDS Academy size homojen sınıflarda eğitim ortamı sunmaktadır.

Doğru Öğretmen Kadrosu;

* Öğrencilerimiz; son yıllarda Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine derecelerle öğrenci yerleştiren, tartışmasız en iyi kadrolar tarafından sınava hazırlanmaktadır.