Hikayesi Olanlar Anlatıyor!

20 Mar

YDS Academy Dil Okulları Öğrencisi / Oğulcan Salman

 

Öncelikle buraya neden geldiğinizi kendinize kabul ettirmeniz gerek.

Neden? Speaking mi? Akademi mi? Gramer öğrenmek mi? Ne için?…

Ben Hukuk Fakültesi mezunuyum . Gelme amacım tamamıyla speaking ve bunun yanında da boş zamanlarımda akademik kelimeleri ezberlemek. Yapabildim mi? Henüz 1 ay geçmesine rağmen oldukça fazla kelime ezberledim. Fakat emek harcayarak. Amacım buraya gelirken hiçbir şekilde amiyane tabirle sokak İngilizcesi öğrenmek değildi. Grameri hiç sorun etmeyin öğreniliyor.

Galway’den bahsetmek gerekirse… Ufak şirin bir şehir, eğitim için ideal… Devamında yüksek lisans düşünecek arkadaşlar için de belli başlı üniversitelere sahip. Hafta sonları şehir merkezi  oldukça kalabalık oluyor. Yemek yenilebilecek  Türk Lokantaları da var. Artan kura göre hayat pahalılığını değerlendirecek olursak pahalı bir şehir. Fakat yaşam giderlerinizi burada part-time çalışarak çıkarabiliyorsunuz .

24 hafta için  gelirseniz haftalık 20 saat çalışma iznine sahipsiniz. Saatlik 9-10 Euro arası…

Galway CSI… Okuldan bahsedecek olursak güzel bir okul. Deniz kenarında. Tek dezavantajı okulda oldukça Güney Amerikalı olması. Speaking için biraz zorlanabiliyorsunuz bu yüzden. Okulda fazla zaman geçirmek yerine İrlanda vatandaşı olanlarla pratik yapmak daha faydalı oluyor. Şansınız ise oldukça yüksek bu konuda . Çünkü İrlanda vatandaşları inanılmaz sıcakkanlı. Son olarak Hukukçu arkadaşlar için Genel İngilizce yerine Hukuk İngilizcesi programı olan okulları tercih etmelerini öneririm. YDS Academy’nin kataloğunda mevcut. Fakat B  seviyesi istendiğinden bu tarz kurslar için öncelikle bu gibi eğitimler size iyi gelebilir diye düşünüyorum.

düzeltilmiş

 

 

Tags: , , , , , ,