YDS Lise

YDS Lise Programları

YDS Lise İngilizce programları toplam 120 saatten oluşmaktadır. 8 ay boyunca çocuğunuz haftalık 4 ders saatiyle Oxford standartlarında dil eğitimi alır ve sadece Oxford University Press tarafından hazırlanılmış olan dünyada en çok satan kitaplardan biri olan Headway serisini kullanır. Çocuklarınız program içerisinde dil gelişiminin her aşamasını destekleyen, dört ana yeteneğe (Konuşma,Okuma,Yazma,Dinleme) odaklı bir eğitim alır. YDS Genç programları 15 ile 17 yaş arasındaki gençler için uygundur.


lise


Ücretsiz Kitap Materyal ve Gereçler

Avantajları

 • Öğrenci kitabı, alıştırma kitabı ve alıştırma kitabı CD’leri de dahil bütün Oxford Headway materyallerinin hepsi ücretsizdir.
 • Gramer odaklıdır.
 • Dengeli, birleştirilmiş becerileri içeren müfredatı içerir.
 • Yaşayan İngilizce, günlük İngilizce, konuşma İngilizcesi ve İngilizcenin tonlama alıştırmalarını içerir
 • Günlük İngilizce bölümleri için İngiliz ve Türk öğretmen desteği sağlanır.
 • Ücretsiz kütüphane üyeliği sağlanır.


Kurs Öğretmeniniz

Oxford University Press Öğretmen Eğitimcileri tarafından eğitilmiş olan tüm öğretmenlerimiz alanlarında uzman ve hepsi seçkin üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden mezundur.

Türk ve İngiliz Öğretmenlerimizin tamamı öğretmenlik sertifikasına sahip ve alanlarında tecrübelidirler.

Lise sınıflarına giren tüm öğretmenler ergen psikolojisi ve gençlere İngilizce öğretme konusunda özel eğitim almışlardır.


Öğretmen Öğrenci Bağlılığı


Derslere ilgi ve yüksek katılım

Kursunuz

Lise 9-12. sınıf öğrencileriniz için hazırlanan bu program haftada 4 saat olmak üzere tüm eğitim yılı boyunca devam eder (Ekim-Mayis).Öğrencilerimiz hafta içi veya hafta sonu programlarımıza kayıt olabilirler.

Oxford Üniversitesine ait ders kitaplarının ve tüm eğitim gereçlerinin şık bir çanta içinde kurumumuz tarafından ücretsiz verildiği bu program Türk ve İngiliz öğretmenler tarafından yürütülür.

Kolej programının uygulandığı bu kursta öğrenciler birebir alacakları etütlerle de kendi okullarındaki İngilizce dersleri için destek alırlar. • Dersler akıllı sınıflarda, görsel-işitsel sistemlerle yapılır. Öğrencilerimiz İngilizceyi yaşayarak ve uygulayarak öğrenirler.
 • Öğrencilerimiz yapılan seviye tespit sınavıyla kendilerine en uygun sınıfa yerleştirilirler.
 • Tüm öğrencilerimiz kütüphanemizden ücretsiz ve sınırsız yararlanır.
 • Program boyunca öğrencilerimiz kurumumuz tarafından düzenlenen farklı sosyal etkinliklere katılırlar.

Sınıf içi etkileşim


Headway

Yeni Headway serisi güvenle kullanabileceğiniz bir seridir. Kanıtlanmış metodolojisi, gramer odaklı, zengin kelime içeriği ve bütünleştirilmiş yetenek çalışmalarıyla size sınıfta tam bir çalışma ortamı sağlar. Dijital materyalleri de içeren kapsamı düzenli olarak güncellenmektedir.

S: New Headway serisinin başarısı nereden kaynaklanmaktadır?

C: Metodoloji

Dengeli metodolojiye sahip New Headway; yoğun gramer alıştırmaları ve kelime geliştirme eğitimleri gibi kavramları içeren geleneksel yaklaşımlarla iletişimsel, rol paylaşımı ve kişiselleştirme gibi kavramları içeren modern yaklaşımları bütünleştirmiştir.


Üç temel prensibimiz

 • Gramer dil öğreniminde ve öğretiminde güçlü bir role sahiptir.
 • Dört temel beceri (konuşma, dinleme, okuma, yazma) alıştırmalarının ve proje çeşitliliğinin dil öğreniminde etkisi büyüktür.
 • Günlük ifadeler, özellikle konuşma dili Headway müfredatında yoğun bir şekilde yer almaktadır. Bunlar fonksiyonel, sosyal duruma bağlı ve deyimsel olarak bölüştürülmüştür.

YDS Genç Kurs Materyali

YDS Academy Genç sınıflarımızda sadece Headway materyalleri kullanılmaktadır.

Headway serileri dört temel gelişim alanında dengeli müfredatı (konuşma, yazma, okuma, dinleme) ve her seviyede dil gelişiminize tam destek imkânıyla dünyanın en çok satan İngilizce kurs materyalidir.

Headway ElementaryHeadway Pre-intermediate kitapHeadway Intermediate